Вопросы:

  • Зравствуйте. А правда ли, что на перепланировку квартиры мне нужно разрешение исполкома?
    CNAP

    Здравствуйте. Согласно ст.100 Жилищного Кодекса Украины (в редакции Закона № 191-VIII (191-19) от 12.02.2015) Выполнение нанимателем работ из переоборудования и перепланировки жилого дома и жилого помещения, которые не предусматривают вмешательство в несущие конструкции и/или инженерные системы общего пользования, не нуждаются в получении документов, которые дают право на их выполнение. После завершения отмеченных работ введения объекта в эксплуатацию не требуется. Если Вы все таки задеваете несущие конструкции для получение разрешения Вам необходимо подать пакет документов согласно перечню который Вы сможете посмотреть по ссылке https://docs.google.com/viewer?url=http%3A%2F%2Fdimitrov-rada.gov.ua%2Fuploads%2Fmaterials%2F2013%2F10%2F23%2F202%2Fnadannya_dozvolu_na_pereplanuvannya_i_pereobladnannya_jilih_budinkiv_jilih_i_nejilih_primishchen_u_jilih_budinkah.docx или зайдя на главную страницу Центра оказания административных услуг, нажав слева в перечне #Віділ архітектури, містобудування та земельних відносин#, затем на ссылку с названием административной услуги, а именно #Надання дозволу на перепланування і переобладнання жилих будинків, жилих і нежилих приміщень у жилих будинках#, где в пункте 2 будет виден перечень документов для получения соответствующего разрешения. Подача пакета документов осуществляется по адресу ул.Артема,9, кабинет №8 или №15.

  • Здравствуйте.Я хочу приватизировать свой земельный участок.Возможно ли это и с чего мне начинать?Спасибо.
    CNAP

    Здравствуйте.Согласно п.3 пп.а ст.116 Земельного Кодекса Украины бесплатная передача земельного участка в собственность граждан осуществляется в случае приватизации земельного участка,которые находятся в пользовании граждан. Под пользованием имеется в виду розположение дома, который находиться в вашей собственности, на данном земельном участке.На основании ст.118 гражданин, заинтересованный в приватизации земельного участка, который находится в его пользовании, подает заявление к соответствующему органу исполнительной власти или органа местного самоуправления, который передает земельные участки государственной или коммунальной собственности в собственность в соответствии с полномочиями. Решение органов исполнительной власти и органов местного самоуправления относительно приватизации земельных участков принимается в месячный срок на основании технических материалов и документов, которые подтверждают размер земельного участка. Для получения разрешения на разработку выше указанных технических материалов и документов,которые нужны для приватизации земельного участка, Вам нужно обратиться в орган исполнительной власти или орган местного самоуправления с документами. Перечень документов можно просмотреть здесь <a href="https://docs.google.com/viewer?url=http%3A%2F%2Fdimitrov-rada.gov.ua%2Fuploads%2Fmaterials%2F2013%2F10%2F23%2F202%2Fnadannya_dozvolu_na_rozrobku_proektu_zemleustroyu.docx">перечень</a> и здесь https://docs.google.com/viewer?url=http%3A%2F%2Fdimitrov-rada.gov.ua%2Fuploads%2Fmaterials%2F2013%2F10%2F23%2F202%2Fnadannya_dozvolu_na_rozrobku_teh_dokumentaciyi.docx .

  • Я продаю квартиру, которую получила в наследство после смерти матери, мой сын 17,5 лет прописан с отцом и там же выдано приписноен из военкомата. Вопрос - нужен ли документ из органом опеки и если нужен то почему?
    CNAP

    Сімейний кодекс України. Стаття 6. Дитина Правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Стаття 177. Управління майном дитини Батьки управляють майном, належним малолітній дитині, без спеціального на те повноваження. Батьки зобов'язані дбати про збереження та використання майна дитини в її інтересах. Якщо малолітня дитина може самостійно визначити свої потреби та інтереси, батьки здійснюють управління її майном, враховуючи такі потреби та інтереси. Батьки малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування вчиняти такі правочини щодо її майнових прав: укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договори щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири; видавати письмові зобов'язання від імені дитини; відмовлятися від майнових прав дитини. Батьки мають право дати згоду на вчинення неповнолітньою дитиною правочинів, передбачених частиною другою цієї статті, лише з дозволу органу опіки та піклування. Дозвіл на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини надається органом опіки та піклування після перевірки, що проводиться протягом одного місяця, і лише в разі гарантування збереження права дитини на житло. Органи опіки та піклування можуть відмовити у наданні дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини з одночасним зверненням до нотаріуса щодо накладення заборони відчуження такого майна лише у випадках, якщо ними встановлено, що: 1) мати та/або батько дитини, які (яка, який) звернулися за дозволом, позбавлені судом батьківських прав відповідно до статті 164 цього Кодексу; 2) судом, органом опіки та піклування або прокурором постановлено (прийнято) рішення про відібрання дитини від батьків (або того з них, який звернувся за дозволом) без позбавлення їх батьківських прав відповідно до статті 170 цього Кодексу; 3) до суду подано позов про позбавлення батьків дитини (або того з них, який звернувся за дозволом) батьківських прав особами, зазначеними у статті 165 цього Кодексу; 4) особа, яка звернулася за дозволом, повідомила про себе неправдиві відомості, що мають суттєве значення для вирішення питання про надання дозволу чи відмову в його наданні; 5) між батьками дитини немає згоди стосовно вчинення правочину щодо нерухомого майна дитини; 6) між батьками дитини або між одним з них та третіми особами існує судовий спір стосовно нерухомого майна, за дозволом на вчинення правочину щодо якого звернулися батьки дитини (або один з них); 7) вчинення правочину призведе до звуження обсягу існуючих майнових прав дитини та/або порушення охоронюваних законом інтересів дитини. При вчиненні одним із батьків правочинів щодо майна малолітньої дитини вважається, що він діє за згодою другого з батьків. Другий з батьків має право звернутися до суду з вимогою про визнання правочину недійсним як укладеного без його згоди, якщо цей правочин виходить за межі дрібного побутового. На вчинення одним із батьків правочинів щодо транспортних засобів та нерухомого майна малолітньої дитини повинна бути письмова нотаріально засвідчена згода другого з батьків. Якщо той з батьків, хто проживає окремо від дитини протягом не менш як шість місяців, не бере участі у вихованні та утриманні дитини або якщо місце його проживання невідоме, правочини, зазначені в абзаці другому цієї частини, можуть бути вчинені без його згоди. Батьки вирішують питання про управління майном дитини спільно, якщо інше не передбачено договором між ними. Спори, які виникають між батьками щодо управління майном дитини, можуть вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Після припинення управління батьки зобов'язані повернути дитині майно, яким вони управляли, а також доходи від нього. Неналежне виконання батьками своїх обов'язків щодо управління майном дитини є підставою для покладення на них обов'язку відшкодувати завдану їй матеріальну шкоду та повернути доходи, одержані від управління її майном. Порядок провадження органами опіки та піклування визначеної законом діяльності, пов'язаної із захистом майнових прав дитини, встановлюється Кабінетом Міністрів України. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/print1389938151755903