Власна справа

ЯК ЗАПОЧАТКУВАТИ ВЛАСНИЙ БІЗНЕС ЗА СПРИЯННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

 

Державна служба зайнятості реалізує комплекс заходів щодо підтримки та розвитку підприємницької ініціативи серед безробітних.

У першу чергу, це залучення осіб, які бажають започаткувати власну справу, до різнопланових інформаційних та тематичних семінарів, де вони можуть отримати інформацію з питань самозайнятості, вибору перспективного виду діяльності для конкретного регіону, інформацію про дії, які варто здійснити для започаткування власної справи. До проведення таких семінарів запрошуються представники територіальних органів Державної податкової служби України, управлінь юстиції, Пенсійного Фонду України та інших.

Усі громадяни, які виявляють бажання розпочати власний бізнес, можуть проходити професійне діагностичне обстеження щодо можливостей відкриття власної справи.

З метою набуття теоретичних знань з основ обліку та оподаткування діяльності малого підприємництва, мікроекономічних питань, маркетингу, менеджменту та практичних вмінь щодо бізнес-планування бажаючим відкрити власну справу рекомендується навчання на курсах з «Основ підприємницької діяльності».

Для організації підприємницької діяльності, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", незайнятим особам, які в установленому порядку зареєстровані в державній службі зайнятості, як шукаючі роботу, та визнані безробітними, призначена допомога по безробіттю в розмірі річної суми (або її залишку) може виплачуватись одноразово. Таку виплату можуть отримати безробітні, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв'язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

Для розгляду питання щодо отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності безробітний подає до центру зайнятості заяву про виплату такої допомоги та бізнес-план. Ці документи розглядає комісія з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Остаточне рішення приймає директор центру зайнятості з урахуванням висновків комісії.

У разі прийняття позитивного рішення безробітний у визначені терміни здійснює державну реєстрацію підприємницької діяльності та подає до центру зайнятості документи, що підтверджує документально факт її реєстрації.

Перерахунок належної до виплати суми коштів допомоги по безробіттю здійснюється на особовий рахунок безробітного протягом 30 календарних днів з дня подання ним до центру зайнятості відповідних документів.

Основними напрямами організації безробітними підприємницької діяльності на сьогоднішній день є: надання побутових послуг населенню (будівництво та ремонт житлових приміщень, перукарські послуги, ремонт побутової техніки, ремонт взуття, пошиття постільної білизни, одягу, відео - та фото - послуги), а також торговельно-посередницька діяльність.

Отже, якщо ви перебуваєте в пошуку роботи, звертайтесь до служби зайнятості для отримання детальної інформації щодо можливості започаткування власної справи.

 

ВЛАСНА СПРАВА - ПЕРШИЙ КРОК ДО УСПІХУ

 

Для багатьох клієнтів служби зайнятості перспектива стати підприємцем є єдиною можливістю реалізувати себе в професійному та кар’єрному плані. Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.

 

Інна Михайлівна Красномовець звернулася до Нікопольського міськрайонного центру зайнятості (Дніпропетровська обл.) за сприянням у пошуку роботи. Раніше вона працювала швачкою. У зв’язку з відсутністю на ринку праці вакансій за спеціальністю, Інні Михайлівні запропонували відкрити власну справу.

 

Майбутній підприємець повинен чітко уявляти переваги і складнощі ведення малого бізнесу. Такі знання допоможуть уникнути багатьох помилок або, принаймні, пом'якшити їх наслідки, а головне – використовувати всі переваги діяльності у сфері малого бізнесу. Відкриття власної справи дозволяє використати набутий досвід та проявити свої здібності, а для багатьох – є більш привабливою, ніж наймана праця.

 

З метою сформувати загальне уявлення про те, як почати власний бізнес і скласти бізнес-план, набути додаткових знань по організації малого підприємництва, підвищити власний професійний рівень Інна Красномовець взяла участь у семінарі «Як розпочати власний бізнес». З учасниками семінару були розглянуті ділові та особистісні якості підприємця, знання і уміння, необхідні для зайняття підприємницькою діяльністю, перелік перспективних бізнес-ідей та  структуру бізнес-плану.

 

Як результат – Інна Михайлівна захистила бізнес-план за напрямом діяльності «Надання побутових послуг населенню», оскільки за освітою вона – закрійник.

 

Проведений аналіз ринку з ремонту верхнього одягу показав, що на даний час багато людей потребують цієї послуги, збільшується кількість громадян, які придбали речі давно і хотіли б, за відносно невеликі кошти, відновити їх.

 

Ось вже майже два роки Інна Михайлівна успішно працює. За цей час вона набула чимало постійних клієнтів. Система знижок вартості замовлень для постійних клієнтів, висока якість виконаних робіт, тактовий підхід до клієнта забезпечують конкурентоздатність послуг, які надає пані Інна.

 

Саме розвиток підприємницької діяльності сприяє якісним змінам у структурі економіки, підвищенню рівня зайнятості, зниженню соціальної напруженості в суспільстві, підвищенню рівня доходів населення, насиченню ринку якісними вітчизняними товарами і послугами.