Подання скарги по тендерним закупівлям

Після того, як в Україні запрацювала система прозорих державних закупівель, рівень корупції значно знизився. Але, навіть наявність діючого закону, згідно якого, всі держзамовлення повинні проходити через систему Прозорро, не обійшлося без створення нових схем. Один з найбільш популярних способів – це наявність своєї перевіреної компанії, яка постійно виграє тендери, пропонуючи суму на декілька гривень меншу від прямих конкурентів. Саме для таких випадків й була розроблена можливість подання скарг. Зробити це можна на сайті tender.uub.com.ua, українська універсальна біржа вважається одним за найбільш надійних порталів, акредитованих в системі ProZorro.

Які моменти брати до уваги в процесі подання скарги

Почати варто з того, що сама скарга подається до антимонопольного комітету України. Це означає, що є конкретний відділ, де незалежні спеціалісти мають можливість розглядати неправомірні дії зі сторони замовника, де може бути присутній фактор корупції.

Що стосується самої скарги, то завантажувати її до системи в розділ “Скарги” потрібно лише після повної перевірки свого ж запиту. Якщо ви впевненні, що у вас достатньо підстав для подання подібної заяви, то в системі автоматично буде створена відповідна скарга.

Відразу ж після відправки, скарга буде залишатися в якості чернетки. Так буде до тих пір, доки ініціатор подачі заяви не проведе оплату.  Для цього, потрібно обрати один з запропонованих способів й сплатити відправку скарги.

На даний момент, вартість подання скарги рівняється 0.3% від ціни, що була вказана в тендері. Важливо зазначити, що до розгляду будуть потрапляти лише скарги, сумою від 2 тисяч гривень й до 85 тисяч.

Як проводиться оплата скарги через онлайн-банкінг

Маючи намір провести оплату скарги в онлайн режимі. Потрібно бути готовим до сплати комісії в розмірі 2.5%. Велика перевага такого способу оплати – це швидкість зарахування коштів. Користуючись таким способом сплати, незадоволений учасник торгів в будь-якому випадку не зможе помилитися. Всі дані перевіряються системою автоматично.

Варто зазначити, що відкликати вже відправлену скаргу учасник торгів не може. Тобто, якщо ви помилилися або ж передумали подавати скаргу, то розгляд вашої заявки все рівно відбудеться. Саме тому, перед тим як заповнювати скаргу та відправляти її, потрібно точно впевнитися в тому, що це вам потрібно.